İnstagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Uncategorized
 4. »
 5. İnstagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri Nelerdir?

İnstagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri Nelerdir?

TakipSitesi TakipSitesi -
98 0

İnstagram organik takipçi kasma yöntemleri, birçok insan bu konuda detaylı bilgi arayışındalar. Bu yazımızda sizlere instagram isimli platformda organik takipçi kasabilmek konusunda faydalı olduğunu düşündüğümüz yöntemlerden bahsedeceğiz.

İnstagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri

İnstagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri

Öncelikle organik takipçinin ne demek olduğuna bakalım. Organik takipçi herhangi bir sebepten ötürü profilinizi takip edenlere verilen addır. Yani hile veya benzeri yöntemler uygulamadan insanların sizi takip etmesine denir. Bu bağlamda organik takipçi kasmak için neler yapmalı? Hadi gelin hep birlikte bu sorunun cevabına bakalım.

Doğal yoldan yani organik takipçi kasabilmek için neler yapılabilir?

 • Öncelikle gerçek bir profil sahibi olmanız önemlidir. İnsanlar fake profilleri doğrudan bir çıkarları olmadığı sürece takip etmezler.
 • Sayfa niteliğinde bir profil açmanız doğrultusunda da sayfanızın hangi konuda olduğunu tıpkı gerçek profil mantığıyla net bir şekilde ifade eden açıklamalar içermelidir.
 • Profilinizi doğru ve çekici bir biçimde dizayn etmelisiniz. (Örneğin profil veya sayfa fotoğrafınız kaliteli bir görüntüde veya logo biçiminde olmalı.)
 • Profil bilgilerinizi eksiksiz yazmanız gerekmektedir.
 • Eğer sayfa açıyorsanız da aramalarda çıkabilmek adına etiketleme biçiminizi doğru yapmanız gerekmektedir. Film üzerine bir sayfa açtığınızı varsayalım ancak etiketler veya biyografi gibi kısımlara yemek tariflerinden bahseden açıklamalar yazarsanız veya doğrudan sayfa adınız filmlere yönelik değilse aramalarda yer almanız zorlaşır. Doğal olarak takipçi kasma konusunda da bu anlamda güçlük çekersiniz.
 • Kesinlikle paylaştığınız postlar, hikayeler ve reels videoları konu bağlamının dışına çıkmamalı.
 • Eğer kişisel profil açısından bakarsak şayet; bu paylaşım türlerinde kaliteli görseller veya içerikler üretmeniz gerekir.
 • Gündemde yer alan konular üzerine paylaşım yapmak, ilgili olaylar hakkında yapılan aramalarda insanların karşılaşması doğrultusunda sizi takip etmelerine sebep olabilir.
 • Ayrıca öğrendiğimiz kadarıyla reels videolarda koymuş olduğunuz müzikler trendler içerisindeyse de keşfete çıkabilme ihtimaliniz artmaktadır.

Gördüğünüz üzere bu maddeler dışında daha birçok yaklaşım söz konusu olmasına rağmen çoğunlukla kaliteli içerikler vb. aksiyonlar organik takipçi kasmak konusunda faydalıdır.

Takipçi Sayısının Fazla Olması Önemli Mi?

Bu konuda hangi açıdan takipçi sayısına baktığınız önemlidir. Alışveriş üzerine bir sayfa açtığınızı düşünürseniz organik takipçinizin fazla olması iyiye işarettir. İnsanların sizi takip etmesi yeni ürün paylaşımlarınızı gören insan sayısının fazla olacağını gösterir. Ayrıca kişisel profil anlamında bakacak olursak şayet; bu durum fenomen olmaya kadar gidebilir. Bu durumdan ekonomi oluşturabilirsiniz. Şan, şöhret vb. faydalar da cabası olabilir.

Şu makalemize de bakabilirsiniz. İnstagram Takipçi Hilesi Siteleri

Bu makaledeki tüm bilgiler internet ortamından edinilerek sunulmuştur. Herhangi bir ticari amacımız bulunmamaktadır.

İlgili Yazılar