İnstagram'da Nasıl Fenomen Olunur?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. İnstagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

İnstagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

TakipSitesi TakipSitesi -
70 0

İnstagram’da nasıl fenomen olunur? Dünya çapında milyarlarca insanın kullandığı bu sosyal medya platformunda her geçen gün takipçi sayısını artırmak isteyen ve bu konuda çaba gösteren insanlar olduğunu görmekteyiz. Belki de bunlardan biri de sizsiniz. Peki takipçi sayısı artırmak için neler yapmalı? Fenomen olmak kolay mı? Nasıl fenomen olunur? Gelin hep birlikte aşağıdaki cevaplara bakalım.

İnstagram'da Nasıl Fenomen Olunur?

İnstagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

Normalde bu soruya doğrudan kesin bir cevap vermek kolay değil. Bunun sebebi ise şu soruda saklı; fenomen olabilecek misiniz? Yani bu soruyu sorarak şu söylemek istiyoruz. İnsanlar fenomen diye nitelendirecekleri kadar neden sizi takip etsinler? Ya da fenomen olan kişiler nasıl insanlardır? Gördüğünüz üzere bu soruya cevap vermek belki birçok soru sormakla kısır bir döngüye giriyor. Yapacağınız bir eylem insanlar tarafından saçma da bulunabilir çok faydalı ve doğru bir hareket olarak da nitelendirilebilir. Bu yüzden insanların sizi nasıl nitelendireceği ve neden takip edeceği çok önemlidir. Bu durumda sizin fenomen olup olamayacağınızı gösterir. Peki genel hatlarıyla neler yapmalı?

  • Öncelikle kim olduğunuzu insanlara açıkça sunmalısınız. (Buradan kasıt kimlik anlamında değil. Ne yapmaya çalıştığınız ve profilinizin neyi yansıttığını bakınca anlaşılabilecek bir yapıya sahip olması anlamındadır.)
  • İkinci en önemli unsur ise amacınızı iyi saptamalısınız. Yani gelişi güzel komedi tarzında içerikler mi üreteceksiniz. Yoksa kaliteli ve hangi paylaşım tarzında olacaksa olsun faydalı içerikler mi?
  • Mevcut trendleri takip etmelisiniz. Düzenli içerik üretmeniz gerekmektedir.
  • İnsanların profilinizi takip etmeleri isteyecekleri kalitede içerikler üretmelisiniz.

Yukarıda saydıklarımız çok yüzeysel olarak sunduğumuz yöntemlerdir. Gerek bu makalede ve gerekse internet ortamındaki birçok makalede göreceğiniz tüm taktikleri uygulamanız sizin fenomen olmanızı doğrudan sağlamaz. Sadece fayda sağlar. Çünkü yapacağınız çok basit bir hareket yada söyleyeceğiniz bir şarkı dahi dünya çapında tanınmanızı sağlayabilir. Burada sorulması gereken en önemli soru şudur; siz ne yapmak istiyorsunuz? Bilinçsiz bir şekilde gelişi güzel içerikler üretmek sizi rezil edebilir. İlerleyen yıllarda pişman olacağınız bir olumsuz tanınmışlık doğurabilir. Bu yüzdendir ki öncelikle amacınızı iyi saptayınız. Takipçi sayınızın yüksek olması birçok avantaj sağlayabileceği gibi ileride pişman olmanıza da sebep olabilir.

Birçok sosyal medya kullanıcısının fenomen olmak niyetiyle ortaya koydukları ve sonucu ortadadır. Umuyoruz ki bundan sonraki süreçte olası bir başarınız size ömrünüzün tamamında mutluluk getirir. Sizler için niyetimiz budur.

Şu makalemizi de okuyabilirsiniz. ORGANİK TAKİPÇİ NASIL KASILIR?

Bu makaledeki tüm bilgiler internet ortamından edinilerek sunulmuştur. Daha detaylı bilgi için farklı kaynaklara da başvurunuz.

İlgili Yazılar